SESJA WARSZTATOWA

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!

  • Drenaż ropnia: dwie tury po 12 os.
  • Zespalanie jelit: dwie tury po 10 os.
  • Laparoskopia: dwie tury po 12 os.
  • Endoskopia: dwie tury po 5 os.

Warsztaty laparoskopowe


Warsztaty laparoskopowe zostaną przeprowadzone dzięki współpracy z studencką organizacją LaparoSpoko. Opiekę merytoryczną sprawować będzie lek. Kinga Zastawna.

Najlepiej zdobywać nowe umiejętności w miłej atmosferze, wśród ludzi o tym samych zainteresowaniach! Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi nauczą uczestników widzenia stereoskopowego, pomogą udoskonalić precyzję ruchów narzędziami laparoskopowymi oraz nabyć podstawowe umiejętności konieczne w pracy przyszłego chirurga.

Metody małoinwazyjne to już nie tylko przyszłość, ale i teraźniejszość dziedzin zabiegowych! Warto zapoznać się z jej podstawami już w trakcie trwania studiów.

Warsztaty odbędą się 10.01.2020 r. w dwóch turach od godziny 15:00 do 18:00!

Warsztaty z zespalania jelit

Warsztaty doskonalące umiejętność zespalania jelit zostaną przeprowadzone dzięki współpracy z Aesculap Akademia. Za opiekę merytoryczną odpowiedzialna będzie lek. Ewelina Mansfeld.
Wykonywanie zespoleń jelitowych koniec do końca oraz koniec do boku należą do podstawowych umiejętności chirurga ogólnego. Warto ćwiczyć już w trakcie studiów, ponieważ praktyka czyni mistrza!

Warsztaty odbędą się 10.01.2020 r. w dwóch turach od godziny 14:30 do 18:00!

Warsztaty z drenowania ropni

Studenci SKN Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Mini-Inwazyjnej zaprojektowali model zwierzęcy, na którym każdy uczestnik przećwiczy drenaż ropnia. A to wszystko pod bacznym okiem lek. Krzysztofa Szmyta.

Warsztaty odbędą się 10.01.2020 r. w dwóch turach od godziny 15:30-18:00.

 

 

Warsztaty endoskopowe


Warsztaty endoskopowe odbędą się 10.01.2020 r. w dwóch turach w godzinach 15:00 – 18:00 w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Lek. Paweł Samborski wyjaśni zasady przeprowadzania badania endoskopowego, a następnie omówi znalezione w badaniu przez uczestników patologie przewodu pokarmowego.